CO2 ласер HS-411

Краток опис:

3-во-1 CO2 ласер, што го прави идеален избор за естетска област, областа на медицинските и хируршки гранки.


детали за производот

спецификација

апликација

Пред потоа

Видео

Клинички решенија за подобар живот женски 1

3-во-1 CO2 ласер, што го прави идеален избор за естетска област, областа на медицинските и хируршки гранки.

3-во-1 CO2 фракционо LASER

Тоа е комбинација на 3 различни видови справува во една единица: Дробни ласерски рачка, Нормален сечење рачката (50mm, 100mm), вагинален рачка заштита, што го прави идеален за естетска област, областа на медицинските и хируршки гранки.

HS-411 врвот-2
HS-411 врвот-3
HS-411 врвот-4
IMG_20180510_125546
HS-411 врвот-5

Различни форми ЗА ОБРАБОТКА

Вкупно 5 различни форми за избор со секоја низа може да се прилагоди и во X и Y оските самостојно да ги произведе речиси бесконечен спектар на форми и големини за да се изберат.

5x

СКЕНИРАЊЕ поставува ве ослободи

35W / 55W / 100W систем за селекција
До 300mJ / microbeam
Макс. 20 x 20mm област скенирање
25 ~ 3025 microbeams / cm2 прилагодливи за прецизна обработка

УНИКАТЕН RANDOM РАБОТИ MODE

Ласерски микро-зрак во алтернативна насока, што им овозможува на третираните микро зона да се излади и обезбедува повеќе клинички предности со помалку болка и прекини, оваа помош да се избегне плускавци, оток и црвенило. Што е најважно, тоа ќе се намали ризикот од пост-инфламаторни пигментацијата и други несакани ефекти кои може да се случи по ласерски третмани.

ласерски rsbs

Флексибилност крајна рака ЦРТАЊЕ СО ФУНКЦИЈА

A9 Андроид функционира систем, кој им овозможува на рака привлече било која форма сакате и да се преведат до целта, со што прецизно и ефективен третман.

1-3C00GAI-1 手绘 放大

 • Претходно:
 • Следно:

 • бранова должина

  10600nm

  ласерски медиум

  RF запечатени-оф CO2 ласер

  ласерски моќ

  55W / 35W

  режим Функција: Дробни / вагинално нега

  енергија

  1-300mJ / точка

  пулсот ширина

  0.1-50ms / точка

  густина

  25-3025PPA / cm2

  подрачје на скенирање

  20x20mm

  облик

  Плоштад, шестоаголна, триаголник, кружни, со слободна рака

  моделот

  Низа, Случаен

  режим Функција: Нормално

  Работен режим

  CW / еден пулсот / пулсот / S.Pulse / U.Pulse

  пулсот ширина

  пулсот

  еден пулсот

  S.Pulse

  U.Pulse

  5-500ms

  1-500ms

  1-4ms

  0.1-0.9ms

  работат интерфејс

  8 '' екран на допир вистинска боја

  димензија

  50 * 45 * 113cm (L * W * H)

  Тежина

  55Kgs

  АПЛИКАЦИИ

  zасфалтирање на кожата

  zпоправка лузна

  zтонирање на кожата

  z намалување на брчки

  zРевизија на стрии

  z Пигментирани nevus, епидермална пигментацијата, епидермисот сечење

  z Вагинален заштита (вагинален затегнување ѕид, колаген ремоделирање, погуста и повеќе еластични, labium белење)

  BTT-1

 • Поврзани производи